Παπαδόπουλος: «Γύρισε ο διακόπτης»

13/04/2017 18:09298Ομάδες Volleyleague
Ετικέτες: Παναγιώτης Παπαδόπουλος
tatoo

Στην αντίδραση που έδειξαν οι παίκτες του μετά το εις βάρος τους 2-0, αλλά και στην σημασία που έπαιξε η είσοδος μικρής μερίδας της Παναχαϊκής, στάθηκε μετά την επική ανατροπή επί της Κυζίκου με 2-3 στου Αγ. Θεοδώρους, ο προπονητής της πρώτης, Παναγιώτης Παπαδόπουλος.

Ο κόουτς της πατρινής ομάδας τόνισε χαρακτηριστικά πως γύρισε ο διακόπτης μετά από ένα διάστημα... υπνηλίας αλλά και στο πόσο σημαντικό είναι να διατηρηθεί το μομέντουμ, όπως ακριβώς έγινε και κατά τη διάρκεια του ματς.

«Στα δύο πρώτα σετ κοιμόμασταν. Από το 15-9 του 3ου σετ ήταν σα να γύρισε ένας διακόπτης. Σίγουρα έπαιξε ρόλο η είσοδος 20 οπαδών της Παναχαϊκής στο 3ο σετ που μας έδωσαν κουράγιο και δύναμη. Από εκεί και πέρα κάναμε πολύ καλή εμφάνιση, συνολικά 20 μπλοκ και γενικά είχαμε πολύ καλή άμυνα.

Η ομάδα είχε αγωνία για το αποτέλεσμα και μπήκαμε σφιγμένοι. Η ομάδα πέρασε δύσκολη χρονιά, υπάρχει πίεση, αγωνίζεται με λίγα όπλα και αυτό δεν αλλάζει. Είναι πολύ σημαντικό το ματς με τον Ηρακλή στη Χαλκίδα όπου θα πάμε να πάρουμε νίκη» σχολίασε.

Υπενθυμίζεται πως ο αγώνας τελείωσε με 3-2 σετ για την Παναχαϊκή, που πλέον είναι δεύτερη στην βαθμολογία των play out της Volleyleague.