Κωστόπουλος: «Δείξαμε πείσμα»

13/11/2017 19:21288Παναχαϊκή Ηρακλής Χαλκίδας 2017/2018
Ετικέτες: ΠαναχαϊκήΗρακλής ΧαλκίδαςΒασίλης Κωστόπουλοςα2 ανδρών
tatoo

Ο ακραίος της Παναχαϊκής Βασίλης Κωστόπουλος αναφέρθηκε στο πείσμα που έδειξε η «κοκκινόμαυρη» ομάδα στο δ’ σετ του σαββατιάτικου αγώνα με τον Ηρακλή Χαλκίδας (3-2).
Μιλώντας στη «Match», ο Κωστόπουλος τόνισε τα εξής:

«Ο Ηρακλής Χαλκίδας είναι μια καλή ομάδα και το απέδειξε μέσα στο γήπεδο. Εμείς από τη μεριά μας δεν ανταποκριθήκαμε σωστά σε αρκετά κομμάτια του παιχνιδιού με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να περνά εύκολα μπροστά στο σκορ.

Παρόλα αυτά, δείξαμε ότι μπορούσαμε να κερδίσουμε το ματς, βάσει της εξέλιξής του. Καταφέραμε να πάρουμε ένα σετ στο οποίο βρισκόμασταν με 9 πόντους πίσω, πράγμα πολύ θετικό που δείχνει το πείσμα μας. Μένουμε στην κατάκτηση του πρώτου μας βαθμού, τον οποίο καταφέραμε να «κλέψουμε» και που είναι πολύτιμος για την πορεία της ομάδας.

Γνωρίζουμε ότι δεν υπάρχει εύκολο παιχνίδι στο πρωτάθλημα, γι’ αυτό πρέπει να παίρνουμε από το καθένα το μέγιστο δυνατό».

Πηγή:matchnews.gr