Τοπική γυναικών ΕΠΕΣΘ: Νίκησε ο Ηρακλής Γέφυρας

20/02/2017 17:20569Τοπικά Γυναικών Ενώσεις
Ετικέτες: Μακεδονικόςηρακλης γεφυραςΤοπική κατηγορία γυναικώνεπεσθ
be a maverick

Επικράτηση του Ηρακλή στο εντός έδρας παιχνίδι του στη Γέφυρα, επί του Μακεδονικού, το βράδυ της Κυριακής 19/02/2017, για τη 14η αγωνιστική της πρώτης τοπικής κατηγορίας γυναικών ΕΠΕΣΘ.

Ο Ηρακλής παρουσίασε άπιαστα ποσοστά σε σερβίς και υποδοχή και ξέφυγε στο σκορ (22-13), με τον Μακεδονικό να μην μπορεί να αντέξει την καλή εικόνα των γηπεδούχων, οι οποίες τελικά έφτασαν να πάρουν προβάδισμα στα σετ με 1-0 (25-16). Ο Ηρακλής μπήκε με τον ίδιο ρυθμό στο δεύτερο σετ με τον Μακεδονικό και πάλι να μην μπορεί να αντιδράσει στο 2-0 στα σετ (25-20). Στο τρίτο σετ ο Ηρακλής βρήκε τον τρόπο και ξέφυγε στο σκορ (8-6, 15-10), με αποτέλεσμα να διατηρήσει καλές ενέργειες σε άμυνα κι επίθεση και να φτάσει τελικά στη νίκη με 3-0.

Τα σετ: 25-16, 25-20, 25-19

Ηρακλής Γέφυρας: Χατζησταύρου, Κελπέκη, Κατικαρίδου, Καφετζή, Ψιλιτέλη, Καψαχείλη, Κοντογιάννογλου (λ) , Τζινλή, Παπαδοπούλου, Λιλιοπούλου, Ελευθεριάδου, Γάκη (λ)

Μακεδονικός: Ιακωβίδου, Αποστολίδου Α, Πολυχρονιάδου, Μιλκίδου, Καρδιοπούλη, Καλαμάρη, Ατματζίδου, Πατσιά, Θεοδωράκου (λ), Αποστολίδου Γ.