Α2 γυναικών: Μονομαχίες κορυφής σε Κρήτη και Θεσσαλονίκη (πρόγραμμα ομίλων)

17/02/2017 20:02454Α2 Γυναικών 2016/2017 Α’ Όμιλος (1ος Υπο-όμιλος) Α’ Όμιλος (2ος Υπο-όμιλος) Β΄ Όμιλος (1ος Υπο-όμιλος) Β΄ Όμιλος (2ος Υπο-όμιλος)
Ετικέτες: Ναύαρχος Βότσηςα2 γυναικώνΜεσσαράςΠετρούποληΝέα Γενεά
be a maverick

 

Πολλά και ενδιαφέροντα παιχνίδια περιλαμβάνει το προγραμμα των υποομίλων της  Α2 γυναικών το Σαββατοκύριακο.

Στον Α1 υποομιλο ξεχωρίζει το ντερμπι της δεύτερης θέσης ανάμεσα στους ισόβαθμους Μεσσαρά και Πετρούπολη ενω παραμονεύει ο Μεσσηνιακός που υποδέχεται τον αδύναμο ΟΠΕΡ. Επανεκκίνηση στην πορεία τους θελουν να κάνουν οι Αμαζόνες που αντιμετωπίζουν τους Ίωνες που "καίγονται" για βαθμούς.

 Στον Α2 το παιχνίδι Ηλυσιακού-Αιγάλεω πήρε μετάθεση για την Τρίτη 21/2 αφου το Σίτι αγωνίζεται την Κυριακή στον τελικό F4 νεανίδων ΕΣΠΕΔΑ με τον Πανιώνιο στη Ν. Σμύρνη. Στα υπόλοιπα  παιχνίδια ο πρωτοπόρος και αήττητος Πορφύρας κουρασμένος απο τον αγώνα κυπέλλου με το Μαρκόπουλο, υποδέχεται την αδύναμη Αναγέννηση Σάμου, ενω ο Πανιώνιος παραμονή του τελικού του φαιναλ φορ, υποδέχεται την έκπληξη του πρωταθλήματος ΑΣ Ηλιούπολης. Ενδιαφέρουσα μονομαχία στην Αγ.Παρασκευή όπου η ομώνυμη ομάδα υποδέχεται την Παλλήνη.

Στον Β1 υποόμιλο οι δύο πρωτοποροι παίζουν εντός έδρας με τη Λαμία να υποδέχεται τον ΕΟΣ και η δεύτερη Κόρινθο την Κυριακή τα Γιάννενα.

Τέλος στον Β2 υποόμιλο την παράσταση το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στο Ναύαρχο Βότση και την δεύτερη Νέα Γενεά ενω η ισοβαθμη στη δεύτερη θέση, Νέα Βυσσα, στοχεύει σε εκτός έδρας τρίποντο με το Ανατόλια για να πιάσει κορυφή.

 

Α2 Γυναικών
Α΄ Όμιλος-1ος Υποόμιλος
12η αγωνιστική

Σάββατο 18/2/2017
Παραλίας, 14.00: ΓΣ Μεσσηνιακός - ΟΠ Ρεθύμνου, Γιαννακάκος-Χριστοδουλόπουλος
Βριλησσίων, 17.45: ΦΟ Βριλησσίων - ΓΣΚ Ηρακλής, Χαμπιλού-Μόσιαλος
5ο Γυμν. Ν. Ιωνίας, 19.00: ΑΣΠ Ίωνες - ΑΟΝ Αμαζόνες, Μαριδάκης-Ρίγκος
Κυριακή 19/2/2017
Μοιρών, 16.00: ΓΑΣ Μεσσαράς - ΓΣ Πετρούπολης, Καραπουλάκης-Βογιατζής
Ν. Πέρκιζας, 16.15: ΓΣ Χαλανδρίου - ΕΑ Πατρών, Παγκοζίδης-Δαλέκου

Α2 Γυναικών
Α΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος
16η αγωνιστική

Σάββατο 18/2/2017
Αγ. Παρασκευής, 19.00: ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΑΟ Παλλήνη, Μάλφας-Καπλανίδης
Ν. Σμύρνης, 19.00: ΓΣ Πανιώνιος - ΑΣ Ηλιούπολης, Ζώης-Λιδωρικιώτη
Αγ. Δημητρίου, 19.30: ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου - ΡΣΦΠ Τελχινίς, Πικραμένος-Καντλή
Π. Σαλπέας, 20.00: ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΣΣ Αναγέννηση, Τριανταφυλλόπουλος-Κυργιαλάνη
Tρίτη 21/2/2017
Ιλισσίων, 19.00: ΑΟ Ηλυσιακός - ΑΟ Αιγάλεω Tσίτσικας-Καπλανίδης
Ρεπό: ΖΑΟΝ


Α2 Γυναικών
Β΄ Όμιλος-1ος Υποόμιλος
12η αγωνιστική

Σάββατο 18/2/2017
Απόλλωνα, 17.00: ΑΣΠ Απόλλων - ΕΑ Λάρισας, Σπυρόπουλος-Γλωσσίδης
Κατσιμίδου, 18.00: ΑΣ Ασκληπιός - ΑΣ Καμπανιακός, Χλωρός-Κατσιούλης
Χαλκιοπούλειο, 18.00: ΑΟ Λαμίας 2013 - ΕΟ Σταυρούπολης, Κουτσής-Μαυράκης
ΔΑΚ Μ. Κούσης, 18.00: ΠΑΣ Ιωνικός 80 - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός, Μπαλτζώης-Φλούδας
Κυριακή 19/2/2017
Κορίνθου, 17.30: ΑΣΠ Κόρινθος - ΑΣ Γιάννενα, Καραγιαννόπουλος-Κουγιάς

Α2 Γυναικών
Β΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος
12η αγωνιστική

Σάββατο 18/2/2017
Ανατόλια, 17.00: ΣΑΑΚ Ανατόλια - ΑΟ Νέας Βύσσας, Στεργιόπουλος Αλ.-Γεωργιάδου
ΕΓ Βότση, 18.00: ΑΣΠ Ναύαρχος Βότσης - ΜΑΣ Νέα Γενιά, Μπουκουβάλα-Κουκουμάκας 
Μ. Τσικίνας, 18.00: ΧΑΝΘ - ΓΑΣ Αρχέλαος, Κεχαγιά-Σταυριανίδης
Κυριακή 19/2/2017
Κονταξοπούλειο, 18.00: ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - Ηρακλής Πετ. 2015, Στεργιόπουλος Χρ.-Δρανίτσας
Λαγκαδά, 18.00: ΑΣΚ Λαγκαδά - ΓΣΓ Νίκη, Δαλκιράνης-Κότελης


Σχετικά Άρθρα