Α2 γυναικών: Το πρόγραμμα των τεσσάρων υποομίλων

17/03/2017 23:09670Α2 Γυναικών 2016/2017 Α’ Όμιλος (1ος Υπο-όμιλος) Α’ Όμιλος (2ος Υπο-όμιλος) Β΄ Όμιλος (1ος Υπο-όμιλος) Β΄ Όμιλος (2ος Υπο-όμιλος)
Ετικέτες: ΑμαζόνεςΠορφύραςΖΑΟΝΗλυσιακός
be a maverick

   Απο την αυριανή αγωνιστική ξεχωρίζουν στον Α1 υποομίλο οι συναντήσεις του Μεσσηνιακού με τα Βριλήσσια αφου Μεσσαράς και Ίωνες δίνουν εύκολα θεωτηρικά παιχνίδια ενω ο Ηρακλής Κηφισιάς αντιμετωπίζει τις Αμαζόνες στην Ερυθραία,  Στον Α2 όμιλο ο αήττητος Πορφύρας υποδέχεται το Αιγάλεω ο δευτερος Ηλυσιακός αντιμετωπίζει εκτός τον Αγ. Δημήτριο, ο Πανιώνιος νίκησε την Τετάρτη την Αγ. Παρασκευή και  ο ΖΑΟΝ υποδέχεται την Ηλιούπολη.

 Στον Β1 όμιλο η Λαμία έχει επικίνδυνη εξοδος στα Τρίκαλα με τον Ασκληπιο και η δεύτερη Κόρινθο μετά την ήττα-σοκ απο τον Φιλαθλητικό Λαρισαϊκό αντιμετωπίζει την κυριακή τον ουραγό Ιωνικό. Τέλος στον Β2 ο πρωτοπόρος Βότσης υποδέχεται το ΔΑΣΩ στην έδρα του και θεωρητικά ειναι κοντα στο τρίποντο ενω ο δεύτερος Λαγκαδας  την Κυριακή υποδέχεται τον Αρχέλαο.

Το πρόγραμμα των τεσσάρων υποοομίλων της Α2 γυναικών το Σαββατοκύριακο 18-19/3:

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος
16η αγωνιστική
Σάββατο 18 Μαρτίου

Μοιρών 17.00: ΓΑΣ Μεσσαράς - ΓΣ Χαλανδρίου, Διαιτητές: Βογιατζής, Καραπουλάκης

Παραλίας 18.00: ΓΣ Μεσσηνιακός - ΦΟ Βριλησσίων, Διαιτητές: Τσουμελέας, Χανδρινός

5ο Γυμν. Ιωνίας 19.00: ΑΣΠ Ίωνες - ΓΣ Πετρούπολης, Διαιτητές: Καπάνταης, Καπλανίδης

Κυριακή 19 Μαρτίου

Μ. Μερκούρη 15.00: ΟΠΕ Ρεθύμνου - ΕΑ Πατρών, Διαιτητές: Αγγελίδης, Πετακάκη

Στ. Καλαϊντζής 18.30: ΑΟΝ Αμαζόνες - ΓΣΚ Ηρακλής, Διαιτητές: Πικραμένος, Μυλωνάκης

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 2ος υποόμιλος
20η αγωνιστική
Τετάρτη 15 Μαρτίου

 ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΓΣ Πανιώνιος 1-3,

Σάββατο 18 Μαρτίου

Ζηρίνειο 18.00: ΖΑΟΝ - ΑΣ Ηλιούπολης, Διαιτητές: Μαυρικίδου, Βουδούρης

Αγ. Δημητρίου 19.30: Αστέρας Αγίου Δημητρίου - Ηλυσιακός, Διαιτητές: Τσιμπινός, Διαμάντης

Π. Σαλπέας 20.00: ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Αιγάλεω, Διαιτητές: Μαύρος, Ονόπας

Σάμου 20.00: ΑΣΣ Αναγέννηση - ΑΟ Παλλήνη, Διαιτητές: Οικονόμου Β., Παπαδογιάννης

Ρεπό η Τελχινίδα

Εξ αναβολής αναμέτρησης της 19ης αγωνιστικής
Τετάρτη 22 Μαρτίου

Ιλισσίων 20.00: Ηλυσιακός - ΑΕ Αγίας Παρασκευής, Διαιτητές: Γεωργάκη, Βλάχος.

 

Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 1ος υποόμιλος
16η αγωνιστική
Σάββατο 18 Μαρτίου

Απόλλωνα 18.00: ΑΣΠ Απόλλων - ΑΣ Καμπανιακός, Διαιτητές: Γεράνιος, Λιναρδάτος

ΕΑΚ Νεάπολης 19.00: ΕΑ Λάρισας - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός, Διαιτητές: Παπαγεωργίου Αχ., Αντωνούλης

Κατσιμίδου 19.00: ΑΣ Ασκληπιός - ΑΟ Λαμίας 2013, Διαιτητές: Χλωρός, Γρουσόπουλος

Κυριακή 19 Μαρτίου

Κορίνθου 17.30: ΑΣΠ Κόρινθος - ΠΑΣ Ιωνικός 80, Διαιτητές: Κουγιάς, Καραγιαννόπουλος

ΠΕΑΚ Ιωαννίνων 18.30: ΑΣ Γιάννενα - ΕΟ Σταυρούπολης, Διαιτητές: Μπαλτζώης, Παπαγεωργίου Νικ.

Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 2ος υποόμιλος
16η αγωνιστική
Σάββατο 18 Μαρτίου

ΕΓ Βότση 18.00: Ναύαρχος Βότσης - ΔΑΣ Ωραιοκάστρου, Διαιτητές: Μπουκουβάλα, Γεωργιάδου

Μ. Παρασκευόπουλος 18.00: ΓΣΓ Νίκη - Ηρακλής Πετ. 2015, Διαιτητές: Καϊτατζής, Τονονίδης

Μ. Τσικίνας 20.00: ΧΑΝΘ - ΣΑΑΚ Ανατόλια, Διαιτητές: Κάλλης, Δαλκιράνης

Κυριακή 19 Μαρτίου

Ασβεστοχωρίου 18.00: Νέα γενεά - ΑΟ Νέας Βύσσας, Διαιτητές: Δημητρίου, Κεχαγιά

Λαγκαδά 18.00: ΑΣΚ Λαγκαδάς - ΓΑΣ Αρχέλαος, Διαιτητές: Κότελης, Κύρκος

 

 


Σχετικά Άρθρα